úvodní strana

Pod Horkou 5, 679 04 Adamov u Brna
telefon: 516 446 329
e-mail:
hotel@podhorkou.cz

Skype: hotel.podhorkou

Moravský kras

Severovýchodně od Adamova se rozkládá chráněná krajinná oblast Moravský kras, která zahrnuje jeskyně Punkevní, Kateřinskou, Balcarku a Sloupsko-šošůvské.
Do tohoto systému patří také krasové Josefovské
údolí s mnoha turistickými zajimavostmi a nedaleké Rudické propadání.     mapa Moravského krasu

Oficiální stránky Správy Moravského krasu mají adresu:

Zjistíte tam otvírací doby jeskyní a telefonní kontakt pro rezervaci. Další informace o Moravském krasu najdete také na následujících stránkách:

Adamov a okolí

Adamov je malé průmyslové město uprostřed lesnatých strání. Leží 13 km severně od okraje Brna, na okraji Moravského krasu, městem prochází železniční trať Brno-Česká Třebová. (Cesta do centra Brna trvá 18 minut, do Blanska 11 minut, pro cestu je možné využít jízdenek MHD Brno). V Adamově stojí kostel sv. Barbory, kde můžete vidět proslulý Světelský oltář. Na okolních stráních se kromě množství studánek nachází například Alexandrova rozhledna, nedaleko stojí Máchův památník a Nový hrad.

V Adamově také začíná Josefovské údolí - překrásné krasové údolí s původním lesním porostem a bohatou květenou. V údolí se nachází mnoho zajímavých turistických cílů, jako je známá Býčí skála a dvě volně přístupná jeskynní bludiště Jáchymka a Kostelík. Údolím prochází naučná stezka vedoucí z Adamova k Býčí skále. Další zajímavostí je národní kulturní památka huť Františka s muzeem železářství.

V nedaleké Rudici je možné vidět větrný mlýn, ve kterém je zřízeno muzeum s venkovním geoparkem. Za vesnicí se nachází tzv. Rudické propadání, ve kterém mizí Jedovnický potok, aby se opět vynořil v Josefovském údolí. Za zhlédnutí stojí také Rudické kolíbky - skalní vápencové město.

Informace o turistice v okolí Adamova najdete na:

 

hotel konference ceník rezervace Moravský kras mapky