úvodní strana

Pod Horkou 5, 679 04 Adamov u Brna
telefon: 516 446 329
e-mail:
hotel@podhorkou.cz

Skype: hotel.podhorkou

Adamov a okolí

Adamov je malé průmyslové město uprostřed lesnatých strání. Leží 13 km severně od okraje Brna, na okraji Moravského krasu, městem prochází železniční trať Brno-Česká Třebová. (Cesta do centra Brna trvá 19 minut, do Blanska 11 minut, pro cestu je možné využít jízdenek MHD Brno). Na okolních stráních je možné kromě množství studánek nachází například Alexandrova rozhledna, Nový hrad nebo Máchův památník.

V Adamově začíná Josefovské údolí - překrásné zčásti krasové údolí s původním lesním porostem a bohatou květenou. V údolí se nachází mnoho zajímavých turistických cílů, jako je známá Býčí skála, dvě volně veřejnosti přístupné jeskynní bludiště Jáchymka a Kostelík, údolím prochází naučná stezka vedoucí z Adamova k Býčí skále. Další zajímavostí je národní kulturní památka huť Františka s muzeem.

V nedaleké Rudici je možné vidět větrný mlýn, ve kterém je zřízeno muzeum s venkovním geoparkem. Za vesnicí se nachází tzv. Rudické propadání, ve kterém mizí Jedovnický potok, aby se opět vynořil v Josefovském údolí. Za zhlédnutí stojí také Rudické kolíbky - skalní vápencové město.

Informace o turistice v okolí Adamova najdete na:

 

 

  hotel konference ceník rezervace restaurace  Moravský kras mapky